Rośliny ozime RAGT 2023
07/2023

Rośliny ozime RAGT 2023

Najnowsza oferta naszych odmian 

 

Najnowszy Przewodnik 2023 po odmianach ozimych RAGT. 

Ostatnie lata wiążą się z dużą niepewnością opłacalności upraw. Zmieniające się ceny środków do produkcji powodują, że oczekujemy od roślin uprawianych w gospodarstwach najwyższej przewidywalności, stabilności i wreszcie efektywności.

Wybieramy już nie tylko pomiędzy odmianami, ale coraz istotniejszy staje się wybór gatunków które zamierzamy uprawiać na naszych polach. RAGT prowadzi hodowlę w 32 gatunkach roślin rolniczych i dlatego też jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania do większości gospodarstw. Korzystając z naszej szerokiej palety produktów każdego roku zwiększamy również naszą ofertę w Polsce. Do naszych głównych gatunków takich jak rzepak ozimy, pszenica ozima, kukurydza, jęczmień jary, soja i słonecznik sukcesywnie dodajemy nowe, jak jęczmień ozimy, groch, lucerna czy może bardziej ogólnie poplony. W najbliższym czasie mamy też nadzieję wprowadzić nowe odmiany pszenżyta.

W naszych pracach hodowlanych skupiamy się przede wszystkim na wysokim przystosowaniu naszych odmian do coraz trudniejszych warunków uprawy. Oczywiście najważniejsze są wysokie plony osiągane w każdych warunkach, ale nie tylko. Efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów wodnych (odporność na suszę) oraz ograniczonych składników pokarmowych już od lat stanowi podstawę naszych prac. W obecnym czasie również zdrowotność jest ważnym czynnikiem, który pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa uprawy. Znikające substancje aktywne ŚOR to wyzwanie nie tylko dla rolnika, ale również dla nas. Nowe odmiany już nie tylko wysoko plonują, ale też w jeszcze większym stopniu są odporne na czynniki chorobotwórcze.

W prezentowanym katalogu proponujemy odmiany które, jak mamy nadzieję, trafią na Wasze pola w sezonie 2023. Przedstawiamy tu zarówno produkty które są znane i szeroko uprawiane od wielu sezonów, jak i nowe propozycje które dopiero wchodzą na rynek.

Miłej lektury i wysokich plonów!

Zespół RAGT Nasiona

Pełen Przewodnik 2023 znajdziesz tutaj:

Pliki 
RAGT_Przewodnik_2023_mini.pdfPDF File - 13.96 MB - 05 Jul 2023