Pszenica i jęczmień ozimy RAGT 2022
07/2022

Pszenica i jęczmień ozimy RAGT 2022

Najnowsza oferta odmian pszenicy oraz jęczmienia ozimego. 

 

Przedstawiamy propozycje odmian pszenicy oraz jęczmienia ozimego RAGT do siewów 2022. 

 

Wysokie, stabilne plony, lepsza jakość ziarna, wyższa odporność na choroby i cechy szczególne zapewniające stabilność produkcji w każdych warunkach klimatyczno-glebowych to źródło sukcesu naszych odmian zbóż ozimych.

Staramy się, żeby odmiany RAGT łączyły oczekiwania rolników dotyczące plonowania i jakości sprzedawanych plonów oraz potrzeby odbiorców końcowych, którzy wytworzą odpowiednie dla ich profesji produkty. Naszym celem i wyzwaniem jest hodowla odmian w coraz większym stopniu pokrywającym te kombinacje.

Hodujemy, badamy, testujemy i szukamy odmian najlepiej pasujących do warunków uprawy w Polsce.

Prezentując nasze odmiany przedstawiamy ich najważniejsze cechy, tak, aby każdy plantator miał możliwość najkorzystniejszego wyboru dla swojego gospodarstwa.
Informacje zawarte w naszych opisach mają na celu zwrócić Państwa uwagę na istotność właściwego dobru odmian, a poprzez to pomóc w osiąganiu najwyższych wyników plonowania. Można podsumować to ogólnym hasłem:

DOBÓR ODMIAN CZYNNIKIEM SUKCESU.

Jaką pszenicę ozimą wybrać?

Uprawa pszenicy ozimej w Polsce jest bardzo popularna. Mówimy o najszerzej uprawianym gatunku rolniczym. Jednakże tegoroczny siew pszenicy ozimej przypada na czas dużej niepewnosci. Niewątpliwie sprawia to, iż w perspektywie rosnących kosztów i baku pewności opłacalności produkcji podejmowane obecnie decyzje o nowych zasiewach stają się jeszcze trudniejsze i istotniejsze. Uważamy, iż zwłaszcza w obecnym czasie nikogo nie stać na ryzyko błędnego wyboru odmiany. Pszenica ozima do siewu powinna spełniać najwyższe standardy. Jedynie uprawa pszenicy ozimej odpowiedniej, sprawdzonej, wysokej jakości odmiany pozwoli na uzyskanie wysokich wyników produkcji. Wszystkie późniejsze, kolejno podejmowane zabiegi pełnią już jedynie funkcję wspomagającą.

Dlatego też już od szeregu lat przedstawiamy szczegółowo opisane odmiany. Staramy się podpowiedzieć jaką pszenicę ozimą siać. Nasze opisy sporządzone są według naszej najlepszej wiedzy opartej o badania oficjalne prowadzone przez Centralny Ośrodek Badania Roślin Uprawnych na terenie całego kraju oraz równolegle prowadzone badania hodowlane a także obserwacje odmian w warunkach polowych. Dokładna selekcja i weryfikacja naszych produktów zanim zostaną wprowadzone do oferty sprawia, iż od lat uzyskują one czołowe wyniki plonowania zarówno w doświadczalnictwie jak i, a może przede wszystkim, na polach. Wysokie i stabilne plony w wieloleciu sprawiają że nasze odmiany od lat cieszą się zaufaniem i są szeroko uprawiane w Polskich gospodarstwach.

Odmiany pszenicy ozimej RAGT są już od wielu lat szeroko REKOMENDOWANE do uprawy w Polsce. Plonowanie pszenicy ozimej RAGT od wielu lat znajduje się na szczytach oficjalnych rankingów wydajności publikowanych przez COBORU, potwierdzanych przez wyniki z pól. Pszenica ozima RGT potwierdza swój potencjał w każdych warunkach produkcji.

Nasze nowe odmiany pszenicy ozimej doskonale łączą potencjał plonu ze zdrowotnością oraz efektywnym wykorzystaniem dostępnych składników pokarmowych.

Oferujemy odmiany pszenicy ozimej na słabsze stanowiska, trudniejsze przedplony, wczesne i późne siewy. Jesteśmy w stanie dopasować i zaoferować produkt do każdych potrzeb.

Materiał siewny pszenicy ozimej RAGT jest szeroko dostępny u najlepszych dystrybutorów na terenie całej Polski. Nasze nasiona pszenicy ozimej charakteryzują się najwyższą jakością.

Zwracamy również uwagę na „nowy” gatunek w ofercie RAGT, jęczmień ozimy i odmianę RGT Mela, która ma szansę wkrótce mocno zaistnieć w gospodarstwach.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym Zespołem działającym w Państwa regionach. Z przyjemnością doradzimy jaką odmianę pszenicy ozimej wybrać do uprawy w konkretnych warunkach. 

Odwiedź również: pszenica-ragt.pl

Zapraszamy do lektury.

Odmiana pszenicy ozimej na słabsze stanowiska. Odmiana pszenicy ozimej na słabsze gleby.

Pełen Przewodnik 2022 znajdziesz tutaj:

Pliki 
ragt-katalog2022mail-min.pdfPDF File - 13.29 MB - 05 Jul 2022