Zboża ozime RAGT 2023
07/2023

Zboża ozime RAGT 2023

Najnowsza oferta odmian pszenicy i jęczmienia ozimego. Wybierz produkty dla siebie ! 

PSZENICA OZIMA do siewu w 2023 roku

Hodowla RAGT dostarcza odmiany, które zapewniają wysoki stabilny potencjał plonowania połączony z dobrą zdrowotnością. Wyniki naszych odmian są potwierdzone badaniami rejestrowymi i porejestrowymi, a następnie rzeczywistą weryfikacją na polach Polskich Rolników.

Potencjał odmiany pszenicy ozimej określamy liczbowo, w porównaniu do odmian wzorcowych. Szczególnie polecamy zwracać uwagę na stabilność plonowania w wieloleciu. Odmiany RGT zapewniają dla Waszych gospodarstw połączenie wysokiego potencjału z wysoką stabilnością plonowania.

Co roku o tej porze zastanawiamy się jaką odmianę siać lub jaką odmianę pszenicy ozimej wybrać.

Producenci znający naszą hodowlę mają ułatwione zadanie, co wynika z ich doświadczenia z naszymi odmianami. Dziękujemy za zaufanie jakim obdarzacie naszą hodowlę wybierając zarówno nowe odmiany pszenicy ozimej jak i te bardziej sprawdzone, które często plonują najlepiej a ich stabilność jest zapisana w kodzie_RGT.

Sprawdzone odmiany pszenicy, które od wielu lat zadowalają najlepszym plonowaniem w każdych warunkach uprawy są odmianami wyznaczającymi poziom, który dla nowych odmian jest czymś, co wyrażają słowa ,,równaj w górę, pracuj z najlepszymi”.

Odmiany RGT rekomendujemy do uprawy na terenie całej Polski. Dobór pod względem jakości stanowiska nie jest trudny, ponieważ wiele z naszych odmian może trafić zarówno na najsłabsze stanowiska, te przeznaczone do uprawy pszenicy, jak i te lepsze.

Oferta naszych odmian pszenicy ozimej zawiera odmiany pszenicy ozimej na słabsze gleby, na mocniejsze gleby. Odmiany wczesne i odmiany późne. 

Dobór pod względem przedplonu, to również ważna decyzja. Dla pszenicy trudne przedplony to ten sam gatunek lub ogólnie rośliny zbożowe bez wykluczania kukurydzy. Polecamy zwrócić uwagę na odmiany o podwyższonej odporności na kompleks chorób podstawy źdźbła oraz fuzariozę.

Siew pszenicy ozimej to bardzo ważny czynnik decydujący o dalszym powodzeniu uprawy i ostatecznie wpływający na plonowanie pszenicy ozimej. Dlatego też zalecenia dotyczące gęstości siewu na m² w zależności od terminu siewu należy dostosowywać do swojego pola.

Materiał siewny pszenicy ozimej jest produkowany przez wyspecjalizowanych prodcentów, gdzie uprawa pszenicy ozimej jest nadzorowana przez inspekcję nasienną. Nasiona pszenicy ozimej z takich miejsc to gwarancja wysokiej jakości.

Opisy naszych produktów sporządziliśmy według naszej najlepszej wiedzy, tak aby ułatwić wybór jaką pszenicę ozimą wybrać i jaka odmiana pszenicy ozimej trafi na Państwa pola.

Życzymy dokonania właściwych wyborów !

Zapraszamy do lektury.

Odwiedź również: pszenicaRGT.pl

 

Pełen Przewodnik zboża RGT 2023 znajdziesz tutaj:

Pliki 
RAGT-minikatalog-zboza-2023.pdfPDF File - 6.97 MB - 25 Jul 2023